Osobní finance, peníze

finanční magazín

Převod peněz do zahraničí

Napsal dockal • Jun 21st, 2012 • Rubrika: Finance

Převod peněz do zahraničí není jen tak. Chce to čas a často i hodně peněz. Existují mnohem lepší způsoby, jak peníze do zahraničí poslat. My si ukážeme, jak vypadá tradiční převod, i různé alternativní způsoby plateb do zahraničí.

Převod peněz do zahraničí přes běžný účet

Pokud se rozhodnete, nebo nemáte jinou možnost, využít převod peněz do zahraničí přes běžný účet, musíte počítat s třemi poměrně výraznými problémy:

1) Velké peníze vám může sebrat už samotná konverze peněz. Obzvláště, pokud je několikerá. Opravdu se může stát, že vaše koruny budou nejprve převedeny na eura a posléze třeba na dolary, nebo jiné měny. V tomto procesu se vám „ztratí“ podle objemu převodu desítky, stovky i tisíce korun.

2) Své k tomu má co říct i vaše banka, protože ta si může naúčtovat (a naúčtuje) i několik set korun jako poplatek za převod do zahraničí.

3) Nakonec je tu ještě poplatek za převod peněz do zahraničí ze strany banky příjemce. Ten se může také vyšplhat na stovky korun.

U poplatků si můžete zvolit tři režimy:

-          BEN – u tohoto režimu veškeré poplatky platí příjemce

-          OUR – u tohoto režimu naopak všechny poplatky platí odesílatel

-          SHA – u tohoto „spravedlivého“ režimu platí odesílatel poplatky své banky a příjemce poplatky té své

Alternativní cesty, jak provést převod peněz do zahraničí

V dnešní době existují i elegantnější a rychlejší způsoby, jak převést peníze na druhý konec světa. Patří mezi ně třeba prachobyčejná platba kartou přes internet. Na tu se poplatky nevztahují a jediné, na čem přijdete o peníze, jsou převody mezi měnami.

Podobné je to u Paypalu a podobných služeb, jejichž používání je většinou pro odesílatele zdarma.

Mezi velmi alternativní způsoby poslání peněz do zahraničí můžeme zařadit i cenná psaní České pošty, která lze pojistit a která bez dalších vysokých poplatků zajistí doručení bankovek příjemci.Štítky: , , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku