Osobní finance, peníze

finanční magazín

Prestiž je v byznysu velmi důležitá

Napsal admin • Sep 12th, 2013 • Rubrika: Ostatní

Každý rok vzniknou tisíce nových podnikatelů, kteří mají stejný sen. Vydělat hromadu peněz a tím sebe i svou rodinu zabezpečit na několik generací dopředu. Bohužel většině z nich se tento sen nesplní. To může být dáno nejenom malými zkušenostmi v daném segmentu, ale také tím, že si zkrátka vybrali špatnou podnikatelskou formu. Nejčastěji se jedná o osoby samostatně výdělečně činné, tedy o OSVČ. Cesta k úspěchu by však měla vést přes skutečnou společnost.

Vlastní firma je základ

Na OSVČ je stále nahlíženo pouze jako na obyčejného živnostníka. Zatímco u některých oborů, především těch řemeslných, je tato forma plně dostačující, v případech kdy chcete být skutečně jedni z nejlepších, je dobré mít vlastní firmu. Její získání nemusí být nijak složité. Nabízí se totiž možnost zakoupit takzvanou ready made společnost. Jedná se o nově založenou firmu, která má vyřízeny všechny náležitosti, splacen základní kapitál a samozřejmě nemá žádné závazky a dluhy. Díky této formě tak může každý začít podnikat již do několika málo hodin. Tedy ještě rychleji, než kdyby sám čekal na vyřízení svého živnostenského oprávnění.

Nejlepší volba? Evropská společnost

Pokud tedy o vlastní společnosti uvažujete a jste pro ni pevně rozhodnuti, určitě máte na výběr z několika možností. Tou nejběžnější formou u nás je rozhodně společnost s ručením omezením. Pokud to však s podnikáním myslíte opravdu vážně a plánujete rozšíření i do okolních zemí, potom je ideální volbou ready made Evropská společnost (SE).  Díky ní získáte celou řadu výhod, které můžete využívat nejenom u nás, ale v rámci celé Evropské unie. Není problém například měnit její sídla napříč státy, či stejně tak jednoduše přesouvat její kapitál. Navíc s ní můžete bez problému podnikat v jakékoliv zemi celého společenství. Samozřejmě mnozí obchodní partneři jistě ocení i celkovou transparentnost firmy.

Snadná koupě

Stejně jako u společností s ručením omezením, i zde platí, že její pořízení je více než snadné. Samozřejmostí je předání všech potřebných listin a dokumentů, a to v co nejkratším možném termínu. Navíc má společnost již splacen svůj základní kapitál, který činí celých 120 000 EUR. To už je samo o sobě zárukou jisté prestiže a spolehlivosti dané podnikatelské formy. Spolu se samotnou koupí můžete také využít možnost poskytnutí sídla, a to na mnoha prestižních adresách. Samozřejmě se jedná o velmi oblíbené virtuální sídlo, které v současné době využívají jak menší, tak i velké podnikatelské subjekty, jelikož jim to přináší nepřeberné množství výhod.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku