Osobní finance, peníze

finanční magazín

Předčíslí mobilních operátorů

Napsal dockal • Jun 21st, 2012 • Rubrika: Finance

Podle předčíslí často poznáme, jakého operátora využívá osoba, která nám volá. Dnes už to díky snadnému převodu čísel mezi operátory nemusí platit, ale stále se jedná o poměrně snadno rozpoznatelný prvek v mobilní komunikaci.

Předčíslí mobilních operátorů

Chaos ovšem může nastat, i když převody čísel k jiným operátorům nebudeme brát v potaz. Podívejme se například na předčíslí začínající na šestku:

-          601 a 602 patří O2, dříve Eurotelu

-          Jenže 603, 604 a 605 už T-mobilu, dříve Pegasu

-          Aby se to pletlo úplně, 606 a 607 je opět O2

-          A aby nezůstal pozadu ani Vodafone, dříve Oskar, tomu zase patří předčíslí 608

Pak už je to naštěstí snadnější! Předčíslí mobilních operátorů ve tvaru 72x patří O2, zatímco předčíslí 73x T-mobilu. A Vodafone si uzurpoval všechna předčíslí, která mají tvar 77x.

Náš čtvrtý operátor, U:FON, má předvolby začínající na 79.

K čemu ale vlastně předčíslí mobilních operátorů a jejich znalost jsou?

Jak určitě víte, mobilní služby jsou v České republice poměrně dost drahé. Lidé tedy chtějí rozlišovat mezi voláním do vlastní sítě a voláním do cizí sítě. Nejsnadnější a nejspolehlivější způsob je stále ještě znalost předčíslí všech operátorů. Jistě, v dnešní době už se díky převodu čísel nejedná o způsob 100% spolehlivý, ale v rámci běžného provozu jde stále o jediné vodítko, které potřebujete. U osob, se kterými si telefonujete hodně a/nebo často, však samozřejmě doporučujeme ověření operátora dané osoby i jinými cestami – nejlepší je prostě se zeptat.

TIP: Předčíslí mobilních operátorů hrají roli i v tom, jak atraktivní vaše mobilní číslo může být. S trochou nadsázky lze říct, že číslo 777 777 777 je oproti číslu 608 777 777 o poznání exkluzivnější, byť i druhé zmíněné by bylo snem mnoha firem. Rozdíl se však projeví i v méně extrémních případech, kdy může vhodné předčíslí usnadnit zapamatování čísla i jeho snadné diktování.Štítky: , , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku