Osobní finance, peníze

finanční magazín

Pojistka na blbost: srovnání cen

Napsal dockal • Jun 21st, 2012 • Rubrika: Pojištění

V životě se mohou stát nejrůznější „průšvihy“, které nás stojí nemalé peníze. Naštěstí je tu pojistka na blbost, poměrně levný druh pojištění, který nás ochrání před placením škody, kterou způsobíme třetí osobě svou nedbalostí, nebo chybou. Pojistka na blbost je nabízena v několika variantách. Kromě níže uvedených pojištění do stejné kategorie vlastně patří i povinné ručení a další zákonem nařízená pojištění odpovědnosti.

Pojistka na blbost v běžném životě

Jedná se o nejběžnější pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na naše fungování v běžném občanském životě. Někomu svou nešikovností rozbijete majetek? Pak vám tato pojistka zajistí, že nebudete muset škodu hradit. Nebo alespoň ne v plné výši – na většinu těchto pojistek se totiž vztahuje spoluúčast, která bývá určena fixní částkou.

Důležitý je i limit plnění, který je vhodný sjednat alespoň v řádech statisíců korun, protože právě tyto velké škody dokážou s životem zamávat nejvíce. Na rozbité okno za pár stovek pojištění nepotřebujeme.

Pojistka na blbost k cestovnímu pojištění

Velmi důležitá součást cestovního pojištění. Skoro je až škoda, že není jeho nutnou součástí, protože lidé i cestovní kanceláře ve snaze o úsporu často toto pojištění nesjednávají. Přitom právě na dovolené a v zahraničí obecně jsme nejnáchylnější k blbosti a škod z ní plynoucích.

Důležitý je opět dostatečný limit plnění.

Pojistka na blbost pro zaměstnance

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli vyžaduje většina zaměstnavatelů. Zaměstnance většinou stojí pár set tisíc korun, ale dokáže je ochránit i před placením několika set tisíc korun.

Pojistka na blbost majitele nemovitosti

Součástí pojištění nemovitosti i domácnosti bývá i pojištění odpovědnosti a to v mnoha podobách. Pojištění odpovědnosti majitele nemovitosti se může hodit, když nějakou nehodou způsobí váš majetek škodu někomu druhému, typicky sousedovi. Součástí těchto pojistek bývá i pojištění odpovědnosti pro všechny členy domácnosti a to včetně čtyřnohých mazlíčků, psů a koček. I to se může často hodit, protože škoda způsobená domácími zvířaty může být opravdu velká.Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku