Osobní finance, peníze

finanční magazín

Kdy můžu jít do důchodu a odpracované roky do důchodu

Napsal admin • Jan 23rd, 2013 • Rubrika: Ostatní

Lidé, kteří mají těsně před důchodem se zajímají o to, kdy budou moci odejít do starobního důchodu. Zajímá je věková hranice pro odchod do důchodu a také počet odracovaných let, která musejí odpracovat aby mohly řádně odejít do důchodu.

Přesun do starobního důchodu

Staří lidé už chodily mnoho let do zaměstnání a tak se těší, až budou moci odejít do starobního důchodu. Budou moci zůstat doba a budou pobírat pravidelně každý měsíc důchod. Peníze si můžete nechat zasílat na váš bankovní účet nebo vám je může nosit listonoška. Odchod do důchodu se liší podle ročníku narození a podle toho, jestli se jedná o ženu nebo o muže. U žen hraje svoji roli také počet dětí.

Věková hranice pro důchod aneb kdy do důchodu

Lidé se ptají kdy do důchodu? Jak už jsme si řekly výše, tak se to liší. Přesně si to můžete najít v tabulce, která je umístění v článku kdy do důchodu. Tam je to přehledně udělané. Je stačí znát ročník narození a jestli jste muž nebo žena a hned přesně víte v jakém věku budete moci zrovna vy odcházet do starobního důchodu. Pak je však třeba ještě splnit také odpracované roky do důchodu.

Kdy mohu odejít do starobního důchodu

Pro odchod do starobního důchodu je třeba splnit i ty odpracované roky. Ale většina lidí, kteří po celý rok poctivě pracovaly s tím nebude mít problém. Někdy však mohou mít na úřadu chaos a vy to pak musíte doložit pomocí evidenčních listů důchodového pojištění.

Minimální důchod pro zaměstnance i OSVČ

Hodně lidí zajímá minimální důchod. Tedy jaký může být minimálně váš starobní důchod. V článku to máte uvedené a můžete se také dozvědět jaký důchod bude mít OSVČ při placení nejmešních záloh.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku